12CD / 1951>2001: 50 Years of Emotion

Vorige Artikel 8 van 9 Volgende
€ 120,00 (inclusief btw)

Alle eerste laureaten, maar tevens een selectie van de meest opvallende laureaten, de beste Belgische laureaten, de mooiste onuitgegeven concerto’s; deze 12 cd’s die de hele geschiedenis van het Concours overlopen worden in een luxeversie uitgegeven. Meer dan 900 minuten muziek van 1951 tot 2000 werden hier gerestaureerd en vaak voor de eerste maal uitgebracht op cd. Deze uitgave wordt opgeluisterd door een originele voorstellingstekst, waarin de geschiedenis weergegeven wordt van de Wedstrijd, van zijn vestigingen, van zijn jury’s, van zijn repertoires samen met dat van de media (radio, televisie, plaat) die tot zijn populariteit hebben bijgedragen.
Gedurende 50 jaar werden op de Koningin Elisabethwedstrijd ongelooflijk getalenteerde muzikanten ontdekt. Beluister de unieke opnames van de prestaties van deze jonge laureaten.
 

CD1 – Violin

Leonid KOGAN, USSR (1st Prize Violin 1951)
Niccolò PAGANINI (1782-1840) – Concerto n. 1 in D major Op. 6 (Cadenza)

Brussels Center for Fine Arts, Finals, 23 May 1951

Berl SENOFSKY, USA (1st Prize Violin 1955)
Claude DEBUSSY (1862-1918) – Sonata in G minor

with Eugène DE CANCK, piano
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 26 May 1955

Julian SITKOVETSKY, USSR (2nd Prize Violin 1955)
Eugène YSAŸE (1858-1931) – Sonata for violin in E major Op. 27/6

Brussels Center for Fine Arts, Laureates concert, 8 June 1955

Jaime LAREDO, Bolivia (1st Prize Violin 1959)
Darius MILHAUD (1892-1974) – Concert royal for violin and orchestra Op. 373

with the National Orchestra of Belgium – Franz ANDRÉ, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 28 May 1959

Charles CASTLEMAN, USA (5th Prize Violin 1963)
Léon JONGEN (1884-1969) – Concerto en ré for violin and orchestra

with the National Orchestra of Belgium – Franz ANDRÉ, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 23 May 1963

Total time CD 1: 65’16

CD 2 – Piano

Leon FLEISHER, USA (1st Prize Piano 1952)
Johannes BRAHMS (1833-1897) – Concerto for piano n. 1 in D minor Op. 15

with the National Orchestra of Belgium – Franz ANDRÉ, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 26 May 1952

Lazar BERMAN, USSR (5th Prize piano 1956)
Sergey PROKOFIEV (1891-1953) – Toccata for piano in C major Op. 11

Brussels Center for Fine Arts, Finals, 29 May 1956

Malcolm FRAGER, USA (1st Prize Piano 1960)
Marcel POOT (1901-1988) – Concerto for piano

with the National Orchestra of Belgium – Franz ANDRÉ, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 25 May 1960

Total time CD 2: 74’24

CD 3 – Piano

Vladimir ASHKENAZY, USSR (1st Prize Piano 1956)
Franz LISZT (1811-1886) – Concerto for piano n. 1 in E flat major
with the National Orchestra of Belgium – Franz ANDRÉ, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 01 June 1956

Jean-Claude VANDEN EYNDEN, Belgium (3rd Prize Piano 1964)
Robert SCHUMANN (1810-1856) – Symphonic Etudes Op. 13

Brussels Center for Fine Arts, Finals, 25 May 1964

Evgeny MOGUILEVSKY, USSR (1st Prize Piano 1964)
Sergey RACHMANINOV (1873-1943) – Concerto for piano n. 3 in D minor Op. 30

with the Symphony Orchestra of the RTB/BRT -  Daniel STERNEFELD, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Closing concert, 12 June 1964

Total time CD 3: 80’37

CD 4 – Violin

Alexei MICHLIN, USSR (1st Prize Violin 1963)
Dmitry SHOSTAKOVICH (1906-1975) – Concerto for violin n. 1 in E minor Op. 77

with the National Orchestra of Belgium – André CLUYTENS, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Closing concert, 13 June 1963

Philippe HIRSHHORN, USSR (1st Prize Violin 1967)
Maurice RAVEL (1875-1937) – Tzigane for violin and orchestra

with the National Orchestra of Belgium – René DEFOSSEZ, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Closing concert, 09 June 1967

Gidon KREMER, USSR (3rd Prize Violin 1967)
Robert SCHUMANN (1810-1856) – Fantaisie for violin and piano in C major Op. 131

with Marina BONDARENKO, piano
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 25 May 1967

Peter ZAZOFSKY, USA (2nd Prize Violin 1980)
Frederic VAN ROSSUM (°1939) – Concerto for violin n. 1 Op. 37

with the National Orchestra of Belgium – Georges OCTORS, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 27 May 1980

Total time CD 4: 75’14

CD 5 – Piano

André DE GROOTE, Belgium (5th Prize Piano 1968)
Sergey RACHMANINOV (1873-1943) – Paganini Variations Op. 43

with the National Orchestra of Belgium – René DEFOSSEZ, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Laureates concert, 05 June 1968

Ekaterina NOVITSKAJA, USSR (1st Prize Piano 1968)
Modest MOUSSORGSKY (1839-1881) – Pictures of an Exhibition

Brussels Center for Fine Arts, First laureates recital, 31 Mai 1968

Yuri EGOROV, USSR (3rd Prize Piano 1975)
Robert SCHUMANN (1810-1856) – Carnaval Op. 9

Brussels Center for Fine Arts, Finals, 27 May 1975

Total time CD 5: 79’59

CD 6 – Piano

Mitsuko UCHIDA, Japan (10th Prize Piano 1968)
Ludwig van BEETHOVEN (1770-1827) – Concerto for piano n. 3 in C minor Op. 37

with the Symphony Orchestra of the RTB/BRT – Daniel STERNEFELD, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 21 May 1968

Abdel-Rahman EL-BACHA, Lebanon (1st Prize Piano 1978)
Sergey PROKOFIEV (1891-1953) – Concerto for piano n. 2 in G minor Op. 16
with the National Orchestra of Belgium – Georges OCTORS, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 31 May 1978

Andrei NIKOLSKY, stateless (1st Prize Piano 1987)
Fryderyk CHOPIN (1810-1849) – Barcarolle for piano in F sharp major Op. 60

Royal Brussels Conservatory, Semi-finals, 13 May 1987

Total time CD 6: 76’38

CD 7 – Violin

Edith VOLCKAERT, Belgium (5th Prize Violin 1971)
Béla BARTÓK (1881-1945) – Concerto for violin n. 2

with the National Orchestra of Belgium – Michael GIELEN, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Closing concert, 02 June 1971

Yuzuko HORIGOME, Japan (1st Prize Violin 1980)
Johannes BRAHMS (1833-1897) – Sonata for violin and piano n. 1 in G major Op. 78

with Jean-Claude VANDEN EYNDEN, piano
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 30 May 1980

Mikhaïl BEZVERKHNY, USSR (1st Prize Violin 1976)
Dmitry SHOSTAKOVICH / Dmitry TZYGANOV – Four preludes for violin and piano Op. 34

with Bella RAKOVA, piano
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 29 May 1976

Total time CD 7: 73’31

CD 8 – Piano

Mikhaïl FAERMAN, USSR (1st Prize Piano 1975)
Pyotr TCHAIKOVSKY (1840-1893) – Concerto for piano n. 1 in B flat minor Op. 23

with the Symphony Orchestra of the BRT – Irwin HOFFMANN, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 31 May 1975

Pierre-Alain VOLONDAT, France (1st Prize Piano 1983)
Johannes BRAHMS (1833-1897) – Four Ballades for piano Op. 10

Brussels Center for Fine Arts, Finals, 27 May 1983

Johan SCHMIDT, Belgium (4th Prize Piano 1987)
Igor STRAVINSKY (1882-1971) – 3 mouvements de Petrouchka: Danse russe, Chez Petrouchka, La semaine grasse

Brussels Center for Fine Arts, Finals, 27 May 1987

Total time CD 8: 71’47

CD 9 – Violin

Miriam FRIED, Israël (1st Prize Violin 1971)
Jean SIBELIUS (1865-1957) – Concerto for violin in D minor Op. 47

with the Symphony Orchestra of the RTB/BRT – René DEFOSSEZ, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 17 May 1971

Nai Yuan HU, Korea (1st Prize Violin 1985)
Jean-Marie SIMONIS (°1931) – Cantilène for violin and orchestra
with the National Orchestra of Belgium – Georges OCTORS, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 29 May 1985

Yayoi TODA, Japan (1st Prize Violin 1993)
Leoš JANÁČEK (1854-1928) – Sonata for violin and piano
with Dana PROTOPOPESCU, piano
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 04 June 1993

Nikolaj ZNAIDER, Denmark (1st Prize Violin 1997)
Eugène YSAŸE (1858-1931) – Sonata for violin in A minor Op. 27/2
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 03 June 1997

Total time CD 9: 76’44

CD 10 – Piano

Valery AFANASSIEV, USSR (1st Prize Piano 1972)
Franz SCHUBERT (1797-1828) – Sonata for piano n. 13 in A major Op. 120  D 664

Brussels Center for Fine Arts, Finals, 01 June 1972

Daniel BLUMENTHAL, USA (4th Prize Piano 1983)
Frédéric DEVREESE (1929-2020) – Concerto for piano n. 4

with the National Orchestra of Belgium – Georges OCTORS, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 23 May 1983

Frank BRALEY, France (1st Prize Piano 1991)
Wolfgang Amadeus MOZART (1756-1791) – Sonata for piano n. 12 in F major K 332

Brussels Center for Fine Arts, Finals, 31 May 1991

Frank BRALEY, Stephen PRUTSMAN, Brian GANZ (1st, 2nd & 3rd Prize Piano 1991)
Sergey RACHMANINOV (1873-1943) – Romance for 6 hands

Brussels Center for Fine Arts, Closing concert, 18 June 1991

Markus GROH, Germany (1st Prize Piano 1995)
Ludwig van BEETHOVEN (1770-1827) – Sonata for piano n. 31 in A flat major Op. 110

Royal Brussels Conservatory, Semi-finals, 13 May 1995

Total time CD 10: 74’16

CD 11 – Violin & piano

Vadim REPIN, USSR (1st Prize Violin 1989)
Pyotr TCHAIKOVSKY (1840-1893) – Concerto for violin in D major Op. 35

with the National Orchestra of Belgium – Georges OCTORS, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 29 May 1989

Vitaly SAMOSHKO, Ukraine (1st Prize Piano 1999)
Fryderyk CHOPIN (1810-1849) – Ballade for piano n. 4 in F minor Op. 23
Royal Brussels Conservatory, Semi-finals, 15 May 1999

Alexandre GHINDIN, Russia (2nd Prize Piano 1999)
Franz LISZT (1811-1886) – Sonata for piano in B minor

Royal Brussels Conservatory, Semi-finals, 13 May 1999

Total time CD 11: 76’16

CD 12 – Singing

Aga WINSKA, Poland (1st Prize Singing 1988)
Giuseppe VERDI (1813-1901) – É strano [VIOLETTA – LA TRAVIATA]

with La Monnaie/De Munt Symphony Orchestra – Sylvain CAMBRELING, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 28 May 1988

Thierry FÉLIX, France (1st Prize Singing 1992)
Wolfgang Amadeus MOZART (1756-1791) – Tutto è disposto [FIGARO – LE NOZZE DI FIGARO]

with La Monnaie/De Munt Symphony Orchestra – Marc SOUSTROT, conductor
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 24 May 1992

Stephen SALTERS, USA (1st Prize Singing 1996]
Ottorino RESPIGHI (1879-1936) – Notte [NEGRI]

with Jozef DE BEENHOUWER, piano
Royal Brussels Conservatory, Semi-finals, 15 May 1996

Ana Camelia STEFANESCU, Romania (2nd Prize Singing 1996)
Philippe BOESMANS (°1936) – Seasons’ Dream

with Andreiana ROSCA-GEAMANA, piano
Royal Brussels Conservatory, Semi-finals, 16 May 1996

Eleni MATOS, USA (3rd Prize Singing 1996)
Gustav MAHLER (1860-1911) – Ich hab’ ein glühend Messer [LIEDER EINES FAHRENDEN GESELLEN]

with Daniel BLUMENTHAL, piano
Brussels Royal Conservatory, Semi-finals, 16 May 1996

Olga PASICHNYK, Russia (3rd Prize Singing 2000)
Claudio MONTEVERDI (1567-1643) – Dal mio Permesso amato [LA MUSICA – L’ORFEO]

with The Academy of Ancient Music – Paul GOODWIN, direction
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 17 May 2000

Marius BRENCIU, Romania (2nd Prize Singing 2000)
Giuseppe VERDI (1813-1901) – O figli [MACDUFF – MACBETH]

with La Monnaie/De Munt Symphony Orchestra – Marc SOUSTROT, direction
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 25 May 2000

Marie-Nicole LEMIEUX, Canada (1st Prize Singing 2000)
Gioacchino ROSSINI (1792-1868) – Cruda sorte - Qual chi vuol’ [ISABELLA – L’ITALIANA IN ALGERI]

with La Monnaie/De Munt Symphony Orchestra – Marc SOUSTROT, direction
Brussels Center for Fine Arts, Finals, 20 May 2000

Marie-Nicole LEMIEUX, Canada (1st Prize Singing 2000)
Ernest CHAUSSON (1855-1899) – Le temps des lilas [BOUCHOR]

with Daniel BLUMENTHAL, piano
Brussels Royal Conservatory, Semi-finals, 19 May 2000

Total time CD 12: 43’02


12 cd's
Totale tijd: 14u27’44
Box deluxe
156 pp. illustrerend tekst bij Michel Stockhem in Nederlands, Frans, Engels, Duits en Spaans
Live opnames 1951-2000
Digitally remastered in 2001

© 2021 shop.koninginelisabethwedstrijd.be | sitemap | rss